Птицевъдството - Общ преглед
Птицевъдството - Общ преглед
Blog Article
Към всяка гъша ферма трябва да има карантинно помещение за изолиране на болните и съмнителните птици. Помещенията и инвентарът трябва да се почистват и дезинфекцират редовно. Водата за пиене трябва да бъде чиста и да се сменя всеки ден.
Последиците от премахване на клетките в животновъдството – изследване на ЦОРХВ и...
Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
съществените тенденции в сферата на птицевъдството през последните години: модернизация на производствените процеси – въпреки че изоставаме спрямо други европейски държави, през последните години съвсем отчетливо се наблюдава модернизация на производствените процеси в сферата на птицевъдството. Механизацията и автоматизацията на тези процеси са абсолютно задължителни. Задължителни за постигането на по-голяма производителност и повишаването на конкурентноспособността на българското птицевъдство.
Този месец сме подготвили изключително полезни материали, свързани с оптималните условия за отглеждане, хранене и грижи за птиците.
Заместник-министър Василева: Птицевъдството е иновативен сектор, който осигурява високоефективно промишлено производство
Главните направления на птицевъдството са две, а именно набавянето на яйца и набавянето на месо. По отношение Птицевъдство на месото с най-голяма роля в птицевъдството са бройлерите – добре угоени пилета, които се отглеждат при специални условия. Колкото до яйцата, най–популярните и продуктивни породи кокошки, отглеждани в България, са „Легхорн“, „Ню Хемпшир“, „Старозагорска червена кокошка“ и т.
Птицевъдство – тенденции съществените тенденции в сферата на птицевъдството през последните години: намаляване на цялостния брой на отглежданите птици в страната – както отбелязахме по-горе в текста, осезаема е тенденцията за намаляване на цялостния брой на отглеждани птици в страната. Основна причина за това и проблем, който стои пред развитието на птицевъдството у нас, е липсата на достатъчно количество храни за птиците.
Това е отглеждането на различни породи коне, с цел получаване на екземпляри с различна степен на интелигентност и приспособимост за изпълняване на съответни задачи (за различни спортове – конна езда, надбягвания, петобой, прескок и т.н., за повишена издръжливост при преходи с товари и др.)
Иван Калчев: Държавата трябва да направи така, че ние да бъдем конкурентни на другите европейски държави, защото към момента не сме
На ръба на оцеляването: Липсата на пазар заплашва бъдещето на овощни градини
Хроничната форма е по-честа . Тя протича латентно, с изоставане в развитието.
Птиците се отглеждат в модерни добре изградени птицеферми, а месото може да докаже произхода и качеството си.
В предписанията са включени задължително уведомяване на ОДБХ след извеждане от стопанството,…